Skialpinistický zážitok

Ak by ste niekto niekedy premýšľali, čo by bolo najvhodnejšou témou pre kurz trpezlivosti, skúste toto:

Vyberte sa prvý krát v živote skialpovať. Požičajte si komplet celú výbavu v outdoorovom obchode so zálohou minimálne päťsto eur v hotovosti. Všetko si to pekne doma pripravte. Večer pred tým nikam nechoďte lebo idete skialpovať.

Ráno vstaňte o piatej lebo idete skialpovať. V smrteľnej panike o šiestej ráno vybehnite z domu za svitania aby ste boli načas kvôli fanatickému skialpinistovi, ktorý vás dole čaká UŽ päť minút. O ďalších päť minút proste odchádza. Kľudne aj bez vás, ak neprídete.

Seďte v aute v stave polokómy po zážitku vstávania o piatej ráno v sobotu ďalšie štyri hodiny. Konečne sa vytrepte z auta o desiatej pri neustálom opakovaní si, že toto JE určite hodnotnejší zážitok ako keby ste teraz práve len vstali z postele.

Začnite si hrdo vyťahovať vašu skialpinistickú výstroj. Na otázku fanatického skialpinistu, kde máte pásy, zažite infarkt. Prehľadávajte auto ďalších dvadsať minút na všeobecnú frustráciu všetkých a hlavne fanatického skialpinistu. Nenájdite aj tak pásy. Rozhodnite sa ísť aj tak „skialpovať“.

Strávte nasledujúcich päť hodín šlapaním do kopca v zime a vetre s lyžami na chrbte, s fanatickým skialpinistom šmýkajúcim sa vedľa vás ľahko ako had po snehu v ktorom sa vy prepadávate vo vašich skialpinistických lyžiarkach.

Snažte sa nemyslieť pri každom ďalšom kroku na ten moment, kedy ste zanechali to posrané osudové žlté vrecúško s pásmi doma. Snažte sa nad to povzniesť. Potom sa pokúste zabiť fanatického skialpinistu. Zistite, že ho aj tak nedobehnete.

Vyšlapte si to až hore na kopec. Dajte si slávnostne dole vaše skialpinistické lyže. Tešte sa presne päť minút, že teraz prišla vaša chvíľa. Nastavte si lyžiarky na mod lyžovania, čo vám trvá ďalších päť minút. S nadšením sa spustite na lyžiach.

Zabodnite sa do prvého trsu trávy, vytŕčajúceho zo snehu. Potom do ďalšieho. Potom zistite, že kde nie sú trsy trávy, tam je ľad. Usúďte spolu s vašim fanatickým skialpinistom, že buď sa zabijete, alebo si lyže dáte znovu na chrbát.

Odšlapte si celý kopec dole s lyžami opäť na chrbte.

Skúste si pritom zachovať dôstojnosť. Hotovo, gratulujem, kurz je za vami !

13275173_10154017812207631_1749981863_o

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s